Předsazené fasády - správná volba

ikonaVětrané, provětrávané či odvětrávané fasády se od klasických kontaktních fasád odlišují svislou vzduchovou mezerou mezi obvodovou stěnou a vnějším obkladem. Tato větraná vzduchová mezera zajišťuje aktivní odvod vlhkosti z povrchu izolace i z obvodového zdiva a zároveň zabraňuje přehřívání fasády. Ve vzduchové mezeře díky komínovému efektu neustále proudí vzduch, což má vliv na účinnější odvod vlhkosti ze stavby.

Kouzlo předsazené fasády se uplatňuje u zděných domů i dřevostaveb, novostaveb i rekonstrukcí. U starších domů zcela změní vzhled a dodají nádech novosti. Novostavbu povznesou nad průměr a odliší ji od ostatních podobných či typizovaných domů. Provětrávané fasády jsou ideální pro jakýkoliv architektonický návrh. Každý objekt promění v luxusní a netradiční.

Podstatná je rovněž životnost odvětrané fasády, která se počítá na desítky let, aniž by se změnila funkce či vzhled fasádního pláště. Větranou fasádou nejen chráníte svůj dům vůči povětrnostním vlivům a teplotním výkyvům, ale zároveň udržujete zdivo v suchém stavu a předcházíte vzniku plísní, které by mohly vést k alergickým reakcím. Nezanedbatelný je také přínos v podobě hlukového útlumu.

Na odvětrané fasády se úzce zaměřujeme bezmála 20 let a věříme, že jsou jedním z nejlepších možných řešení. Od toho se také odvíjí nejširší nabídka provětrávaných fasád, kterou najdete pouze u nás včetně komplexních služeb od poradenství, technické přípravy, přes zpracování kalkulací, vizualizací až po samotnou montáž. Jsme přesvědčeni o tom, že pouze dokonalé detaily tvoří dokonalý celek. Proto klademe důraz na vysokou kvalitu a preciznost montáže předsazených fasád. Pod značkou Chytré fasády najdete jednoduše to nejlepší řešení pro vaši odvětranou fasádu.

DŮLEŽITÉ FÁZE REALIZACE, KTERÉ ZAJIŠŤUJEME:

  • odborné technické poradenství od našich zkušených specialistů
  • výběr vhodného materiálu z obsáhlého portfolia
  • zpracování potřebné dokumentace na celý fasádní systém včetně detailů
  • zpracování nářezového a kladečského plánu
  • zajištění výroby požadované fasády a konstrukce
  • formátování dle nářezového plánu na CNC na míru
  • dodání fasády přímo na stavbu
  • odbornou montáž fasády a všech potřebných detailů

Konzultace a cenová nabídka zdarma

Porovnejte výhody předsazených fasád oproti klasickým!